Koszulka dopasowana czy luźna? Co jest modne tej jesieni?

modna koszulka polo

Jednym z największych dylematów modowych każdego mężczyzny jest to, czy ubierać koszulki i koszule o dopasowanym czy luźnym kroju. Na takie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszej sylwetki, a także fasonu, jaki ma koszulka męska. To jaką koszulkę wybrać należy uzależnić również od formalności stroju oraz dodatków, które będą dopasowane do koszuli.

Jak zmieniały się koszulki męskie na przestrzeni wieków?

Koszulki męskie mają bardzo długą historię. Jako pierwsze koszule można uznać szaty, które ubierali mężczyźni już w czasach wczesnego średniowiecza. Początkowo była luźna oraz nakładana jako bielizna, pod wierzchnie ubranie. Z czasem ewoluowała, by stać się okryciem wierzchnim. Kolejne dekady przynosiły zmiany związane z krojami i fasonami koszul. Co jakiś czas zmieniała się moda na rodzaje koszul – w jednym sezonie modne są luźne, w innym dopasowane. Ale czy warto zawsze podążać za modą i wybierać aktualnie modny krój za wszelką cenę?

Jak dobrać krój koszuli do sylwetki?

To, jaki krój koszuli wybrać zależy nie tylko od aktualnych trendów modowych. Należy wziąć pod uwagę również takie kwestie jak budowa ciała, a także to, do czego będzie ubierana koszulka i jaki charakter ma mieć strój.

Do strojów mniej formalnych można z powodzeniem wybierać luźniejsze koszulki, które dobrze wyglądają zarówno ze spodniami bawełnianymi typu chinosy, jak i klasycznymi jeansami. Jeżeli koszulka jest dłuższa, należy ją wpuścić w spodnie. Jeżeli jest krótsza, sięgająca nieco poniżej paska do spodni można ją zostawić wypuszczona na spodnie.

Bawełniany t-shirt męski VANNES w kolorze indygo. Produkt znaleziony na http://vistula.pl/t-shirt-vst.
Bawełniany t-shirt męski VANNES w kolorze indygo. Produkt znaleziony na http://vistula.pl/t-shirt-vst.

W strojach półformalnych można wykorzystać koszulki bardziej dopasowane do ciała, kiedy będziemy ubierać je pod sweter lub marynarkę. Dobrze dopasowana do ciała koszulka będzie lepiej układała się pod odzieżą wierzchnią. W taki sposób zapewnimy sobie również większą swobodę ruchów i komfort w czasie noszenia takiego stroju. Trzeba jednak pamiętać, że na idealnie dopasowane do ciała koszulki mogą pozwolić sobie jedynie panowie o nienagannej sylwetce. W przypadku mężczyzn, którzy chcą ukryć kilka zbędnych kilogramów lub wystający brzuch o wiele lepiej sprawdzi się koszulka o prostym kroju, która nie będzie mocno opinała ciała, a jednocześnie nie będzie zbyt luźna.

Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o stylizacje formalne i wybór koszuli. W przypadku, gdy ubieramy na wierzch marynarkę warto postawić na koszulę dopasowaną do ciała. Można wybrać koszulę o prostym kroju i luźniejszej talii lub fason taliowany, który doskonale układa się pod kamizelkami czy marynarkami. Niekiedy luźniejszą koszulę można ubrać pod sweter z dekoltem w serek. Taki strój nadaje mężczyźnie nieco nonszalanckiego i zawadiackiego wyglądu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że będzie miał on mniej formalny charakter.

Luźna koszulka sprawdzi się także w sytuacjach codziennych, kiedy chcemy zachować pełny komfort i swobodę ruchów. Dlatego chętniej takie koszulki wybierane są na spotkania z przyjaciółmi, a także randki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *