Popularne rodzaje spodni męskich

 

Przed wyborem odpowiednich spodni mężczyzna nie musi długo się zastanawiać. Wg. większości spodnie dzielą się na dwa rodzaje – dresy oraz jeansowe. Niektórzy też wymienią jeansy z dziurami. Jak jest naprawdę?

 

Mężczyzna powinien wybrać takie spodnie, które pasują do jego sylwetki i jednocześnie są modne. Nie powinien zakładać on szerokich i wiszących jeansów, chyba że nie zależy mu na znalezieniu dziewczyny. Powinien też unikać ciasnych rurek.

Jedyne dopuszczalne modele szerszych spodni to te w stylu Vintage i klasyczne, ale proste. Powinny one odpowiadać aktualnej modzie! Jeansy męskie nie oznaczają, ze mają być szerokie.

Mężczyzna w dzisiejszych czasach powinien być świadom współczesnej mody i nosić to, co będzie doskonale współgrało z jego sylwetką. Podstawą jest posiadanie w swojej garderobie przynajmniej kilka modeli spodni jeansowych, aby nie nosić tego samego przez cały czas. Swój styl należy wyróżniać pamiętając, że tak jak się ubieramy, tak nas widzą. Moda to wizytówka człowieka. Dobrze dobrane spodnie podkreślają jej walory i zakrywają mankamenty

Aby czuć się pewniej w spodniach, można stosować bezpieczną zasadę, że wąskie spodnie powinno nosić się do luźniejszych topów. Nie powinna się zdarzyć sytuacja, w której mężczyzna wyjdzie w ciasnej koszulce i za szerokich spodniach.

 

Popularne kroje jeansów

Najpopularniejszym fasonem spodni męskich są jeansy Regular. Męskie spodnie jeansowe o prostym kroju, często nazywane Classic fit są najpopularniejszym modem i pasują do każdej męskiej sylwetki, chociaż wybierane przeważnie przez mężczyzn po 30 roku życia. Mogą występować o różnej szerokości nogawki. Idealnie pasują do codziennego ubioru jak i do marynarki. Najbezpieczniej wybierać spodnie regular o prostych i niezwężanych nogawkach.

Równie popularnym krojem spodni są jeansy typu slim, charakteryzujące się mocniejszym zwężeniem. Ich mocniejszy wariant, extra slim to tzw. rurki.

Spodnie slim wybierane są przede wszystkim przez nastolatków. Są one idealnie dopasowane do nóg, i jest uważany obecnie za najmodniejszy fason spodni. Wbrew pozorom, jeansy tego typu mogą nosić mężczyźni szczupli, jak i bardziej otyli, gdyż występują one we wszystkich rozmiarach. U osób z nadwagą wąskie spodnie wyszczuplają sylwetkę, a u osób szczupłych nadmiernie je jeszcze bardziej wyszczuplić.

Świetnie się komponują z dopasowaną odzieżą, oraz z tą bardziej luźną, jak szersze swetry, koszule, płaszcze.

Jednymi z najwygodniejszych spodni są typu baggy. Charakteryzują się one ulicznym oraz sportowym stylem, często występujących z obniżonym krokiem z wąskimi nogawkami/ Bywają wzbogacone o różnego rodzaju dodatki jakie jak kieszenie w nietypowych miejscach, nietypowe szycie, ozdobne suwaki, guziki i wiele innych, mniej lub bardziej ciekawych elementów pozwalających się wyróżnić. Wybierane przez osoby, które chcą się wyróżnić, jednakże równie dobre dla osób, niezdecydowanych i nie do końca świadomych swojej sylwetki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *