Jaki portfel dla biznesmena?

Człowiek sukcesu, ubrany w elegancki garnitur, pachnący, przystojny, zadbany, mający wysokie kwalifikacje. Takie skojarzenia przychodzą na myśl o biznesmenie. Ma on różne atrybuty; zegarek, nowoczesny smarfon, wizytownik, portfel i wiele innych. Portfel. To właśnie on jest jednym z najważniejszych jego atrybutów. Nie musi być gruby, ale musi być stylowy. Jest to obowiązkowy punkt w garderobie każdego mężczyzny. Powinien być solidny i elegancki. Mężczyźni najczęściej noszą go w kieszeni. Dlatego musi być odporny na ciągłe go wkładanie i wyciąganie, nawet do kilkudziesięciu razy w ciągu dnia. Porządny portfel jest synonimem klasy i elegancji. Jednak jak wybrać ten najlepszy, aby służył wiele lat?

Portfel skórzany męski

Skóra. To właśnie ona w porównaniu z innymi materiałami jest najtrwalsza. Jeśli chodzi o portfele, najlepiej sprawdza się w tej roli, bijąc na głowę inne materiały. Dobry jej gatunek, jest gwarancją długowieczności, jak i eleganckiego i klasycznego wyglądu. Jeśli pojawia się dylemat, jaki portfel męski wybrać, od razu można odrzucić te wykonane z tworzyw sztucznych, a podczas wyboru skupić się tylko i wyłącznie na wyrobach skórzanych. To prawda, że są one znacznie droższe, ale w porównaniu ze sztucznymi trwalsze, jak i ich wygląd jest dużo lepszy. Portfel ze skóry sztucznej natomiast, dużo szybciej ulega zniszczeniu i nie jest tak trwały, jak ten z naturalnej.

Kolor portfela męskiego

Czy kolor portfela ma jakiekolwiek znaczenie? Tym bardziej dla mężczyzny? Oczywiście, że tak. Dobrze wygląda, jeśli portfel dopasowany jest do koloru paska, koloru okładki skórzanego kalendarza, teczki, czy do koloru paska zegarka. Taki zestaw będzie wyglądał niezwykle szykownie i elegancko. Portfel skórzany męski najczęściej jednak jest czarny. To kolor ponadczasowy. Symbolizuje klasykę, pewność siebie i wewnętrzną siłę. Poza tym pasuje do wszystkiego, jest bezpiecznym kolorem w użyciu. Ostatnio modne stały się portfele w kolorze bordowym i granatowym.

Kształt

Poza kolorem nie bez znaczenia pozostaje sam kształt portfela. Wybór jest duży (np. tutaj). Są portfele poziome, pionowe czy płaskie. Również istnieje wybór zapięcia. Na rzep wyglądają najgorzej i nie elegancko. Najlepszym wyborem jest portfel na zatrzask bądź po prostu zamykany bez zapięcia, składany. Wszystko to decyduje o wyglądzie i charakterze portfela.

Portfel z grawerem

Jeśli portfel chce się podarować dla swojego męża/kolegi biznesmena, warto go spersonalizować. Dodając na nim symboliczny napis, datę, które będą przypominały o jakimś ważnym dla niego wydarzeniu, czyniąc podarunek wyjątkowym. Portfel z grawerem będzie wyglądał bardziej luksusowo i elegancko niż ten czysty. Warto rozważyć miejsce, gdzie umieścić ten grawer. Jednak z pewnością będzie on dobrze wyglądał na małym, jak i większym portfelu.

Przy kupnie portfela warto zwrócić uwagę na jakość skóry. Należy szukać portfeli wykonanych ze skóry pełnej, nie tej polerowanej i lakierowanej. Takie wykonanie portfela czyni go dużo silniejszym, trwałym. W ten sposób zrobione portfele są naprawdę wyjątkowe, mają swój własny charakter, można zobaczyć każde z ich porów i zagłębień. Szwy również są kluczowym czynnikiem znaczącym o jakości. Jeśli widać ukośne szwy i cięcia, to znaczy, że portfel wykonany został tanim kosztem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *