Skórzany portfel dla mężczyzny – na co zwracać uwagę?

Portfel to rzecz niezbędna dla każdego, niezależnie od pozycji społecznej oraz rodzaju wykonywanej pracy. W sklepach z galanterią, odzieżowych, a nawet księgarniach można kupić portfele damskie, męskie, a nawet dziecięce. Jaki wybrać, aby sprawił radość obdarowanemu?

Portfele męskie a portfele damskie – jakie różnice?

Portfele męskie od damskich różnią się zarówno kształtami, jak i barwą. O ile te pierwsze mają zwykle proste kształty (jeśli nie są to designerskie modele), o tyle damskie mogą mieć przeróżne – półokrągłe, w kształcie serca. Ponadto portfele damskie mają często różowe kolory, a męskie – ciemne i brązowe. Jeśli chodzi o materiał wykonania, najbardziej cenione są męskie ze skóry, a taki sam trend panuje i w damskich. Skóra jest zawsze na pierwszym miejscu, ponieważ nie tylko świetnie wygląda, ale również jest trwała i doskonale chroni przed wilgocią.

Jaki portfel męski wybrać?

Portfel to nie tylko przedmiot do przechowywania banknotów i bilonu, ale również i kart kredytowych, dokumentów, wizytówek, itp. Dlatego też producenci oferują męskie portfele wyposażone w liczne kieszonki i zakładki, w których można pomieścić wszystkie plastikowe karty i podobne rzeczy. Dobrze, jeżeli portfel ma kieszonkę na bilon zapinaną na zamek – pozwoli to uniknąć rozsypania się monet  podczas transportu portfela w kieszeni lub wyjmowania go z niej. Dlatego dwie ważne cechy portfela to miejsce na karty i dokumenty oraz zamek.

Wiek ma znaczenie!

Zarówno portfele damskie, jak i męskie prezentują się inaczej w zależności od wieku osoby, która będzie je nosić. O ile młodsi preferują jaskrawe i krzykliwe wzory oraz kolory, o tyle ciężko sobie wyobrazić, aby ktoś dorosły posługiwał się takim barwnym portfelem. Dlatego też osobie starszej warto kupić portfel z dobrej jakości materiału i bez żadnych specjalnych zdobień, a młodszej – bardziej „dynamiczny”, np. z ciekawym wzorem. W tym ostatnim przypadku ciekawie prezentują się portfele przypominające swetry, tkaniny czy nawet banknoty.

Portfel jest rzeczą, którą każdy powinien posiadać, dlatego też ciekawy portfel zawsze będzie miłym i praktycznym prezentem. Propozycji portfeli dla panów jest tyle, że nie ma problemu ze znalezieniem czegoś idealnie dobranego do wieku i charakteru osoby, która go otrzyma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *