Jak ubrać się na rozmowę o pracę?

jak ubrac sie na rozmowe kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna to dla wielu osób ogromny stres, ale przede wszystkim szansa na uzyskanie wymarzonej pracy, dobrze płatnej i przynoszącej satysfakcję. Dlatego do takiej rozmowy należy się odpowiednio przygotować. Chodzi tutaj zarówno o przygotowanie merytoryczne – przydatne w czasie rozwiązywania zadań rekrutacyjnych, ale także i o schludny, odpowiedni wygląd. W jaki sposób należy ubrać się na rozmowę o pracę? Przedstawiamy najważniejsze kwestie na, które należy zwrócić uwagę w czasie szykowania ubioru na rozmowę kwalifikacyjną.

Jaki powinien być strój na rozmowę kwalifikacyjną?

Strój na rozmowę o pracę powinien być przede wszystkim schludny. Koszula męska musi być czysta i wyprasowana, gdyż w innym przypadku możemy być odebrani jako osoby nieporządne. Ubrania, które będziemy ubierać na rozmowę o pracę powinny być też dostosowane do pory roku. Jest to ważne, gdyż jeśli latem ubierzemy się zbyt grubo będziemy się pocić, z kolei ubranie się zbyt cienko latem sprawi, że będziemy trząść się z zimna. W jednym i w drugim przypadku nie będzie to dobrze odebrane. Warto też pamiętać o odpowiednim dobraniu kolorystyki i dodatków, które będą uzupełniały całą stylizację.

Jaka koszula męska najlepiej sprawdzi się jako część stroju na rozmowę o pracę?

Jeżeli chodzi o stylizację na rozmowę kwalifikacyjną, to należy pamiętać, żeby wybrać strój formalny lub pół formalny. Dużo zależy od tego, gdzie ubiegamy się o pracę. Jednym z najważniejszych elementów każdej stylizacji tego typu będzie oczywiście koszula męska. Jeżeli wolimy bezpieczne zestawienia, to najlepiej postawić na prostą, białą koszulę, którą ubierze się do garnituru w kolorze czarnym lub ciemno granatowym. Można też wybrać koszulę w kolorze écru lub delikatnego błękitu lub zieleni. Jeżeli chodzi o wzory na koszuli, to najbezpieczniejsze będą drobne, jasne prążki oraz subtelna kratka.

Dla panów, którzy lubią bawić się konwencją alternatywą dla klasycznej marynarki może okazać się odpowiednio dobrany sweter. Na rozmowę kwalifikacyjną można ubrać sweter rozpinany tak zwany kardigan lub też sweter z dekoltem w tak zwany serek, czyli o trójkątnym wykończeniu. Tego rodzaju swetry ładnie eksponują górę koszuli oraz krawat.

Decydując się na sweter, warto także pamiętać o tym, by był on w stonowanej kolorystyce. Kardigany mogą być w kolorze granatowym, czarnym lub popielatym. Jeżeli chodzi o swetry wkładane przez głowę to mogą one być gładkie lub mieć subtelny wzór. Obecnie bardzo popularne są takie motywy jak oksfordzka krata lub delikatne wplatane warkocze. Sweter może być też ozdobiony przy samym dekolcie, jednak nie może to być zbyt krzykliwa obwódka dekoltu.

Jeżeli rozmowa o pracę odbywa się latem można nałożyć koszulę z krótkim rękawem albo wybrać koszulę o klasycznej długości rękawa wykonaną z przewiewniejszej tkaniny. W takim przypadku sprawdzi się przede wszystkim len, który oprócz tego, że ma dobre właściwości higroskopijne i pozwala skórze oddychać, to ciekawie prezentuje się w zestawieniu ze spodniami bawełnianymi w takich kolorach jak karmelowy, ciemny beż i brąz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *